Koniec z obowiązkowymi wykładami z teorii

sala_5

Z początkiem 2015 roku w życie wchodzą przepisy, w myśl których kandydat na kierowcę jest zwolniony z obowiązku uczestniczenia w zajęciach teoretycznych podczas szkolenia na prawo jazdy. Wykłady nie są likwidowane – słuchacz sam podejmuje decyzję, czy w zajęciach z teorii chce brać udział, czy nie. Swoją przygodę z uzyskiwaniem prawa jazdy może rozpocząć od egzaminu państwowego w zakresie teorii w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. W takim przypadku cały „wstępny proces” w drodze do uprawnień nie różni się od tego, który obowiązuję obecnie.

Osoba chcącą zdobyć prawo jazdy powinna w pierwszej kolejności uzyskać od lekarza uprawnionego do badania kierowców orzeczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów określonej kategorii prawa jazdy. Następnie z takim orzeczeniem, dokumentem tożsamości i jednym zdjęciem należy udać się do Wydziału Komunikacji w starostwach lub urzędach miasta w celu uzyskania numeru PKK (profil kandydata na kierowcę). Gdy kandydat na kierowcę chce najpierw zdać egzamin państwowy z teorii, z numerem PKK udaje się do WORD w celu umówienia się na termin egzaminu. I już.

Gdy zaliczy go z wynikiem pozytywnym, udaje się do Ośrodka Szkolenia Kierowców, w którym kierownik bądź osoba uprawniona weryfikuje – na podstawie numeru PKK – wynik egzaminu w WORD. Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie, kandydat na kierowcę może rozpocząć szkolenie praktyczne w OSK. Po jego zakończeniu – i zaliczeniu egzaminu wewnętrznego (tylko z praktyki) – udaje się ponownie do WORD, tym razem w celu umówienia się na państwowy egzamin praktyczny.

Z nowym rokiem egzamin teoretyczny będzie wyglądał dokładnie tak, jak dotychczas.  Nie zmieni się także baza pytań egzaminacyjnych.

Dodatkowo, obowiązkowe pozostaje uczestniczenie w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kandydat na kierowcę ma obowiązek uczestniczenia w takim szkoleniu.

Jeżeli mają państwo pytania prosimy o kontakt. Odpowiemy na każde pytanie. Serdecznie zapraszamy na nasze kursy: Kursy.