Rozpoczęcie Kursu 20 I 2020

Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie nowego kursu prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A oraz kategorii B, które odbędzie się dnia 20 stycznia 2020 roku o godzinie 17:00. Wszelkich informacji udzielamy w biurze oraz pod nr telefonów.mikolajczyk.idsl.pl/koniec-z-obowiazkowymi-wykladami-z-teorii

afisz

Promo – Kurs na kat. A2

Ranking Szkół Jazdy 2016

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy państwu przedstawić artykuł z Dziennika Zachodniego, który przedstawia Ranking najlepszych Szkół Nauk Jazdy w województwie śląskim. Nasz Ośrodek został sklasyfikowany na liście najskuteczniejszych ośrodków szkolenia jazdy, ze zdawalnością 45,37% , co jest czwartym rezultatem szkół jazd sklasyfikowanych w WORD Bielsko-Biała!

Aby zobaczyć Ranking Zdawalności za rok 2016 kliknij tutaj.

Ranking2016 word.Bielsko.pl

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym zdolnym i wytrwałym kursantom, którzy pomogli nam w uzyskaniu tak wysokiego wyniku zdawalności. Mamy również nadzieję, że w kolejnym 2017 roku znów uda nam się poprawić ten wynik.

Serdecznie zapraszamy przyszłych adeptów do brania udziału w naszych kursach.
http://mikolajczyk.idsl.pl/kursy/

Kierownik Ośrodka wraz z Instruktorami.

Nowe przepisy na prawo jazdy od 1 stycznia 2018

1 stycznia 2018 roku mają wejść w życie nowe egzaminy na prawo jazdy. Nowi kierowcy będą musieli przejść tzw. okres próbny oraz odbyć dodatkowe szkolenia. Sprawdź, co się zmieni!

Jak zapisać się na kurs prawa jazdy?

W 2018 roku mają zmienić się przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy . Co się zmieni?

1. KURS DOSZKALAJĄCY DLA NOWYCH KIEROWCÓW

Świeżo upieczony kierowca będzie musiał odbyć pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy kursu dokształcającego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktycznego szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym.

2. SAMOCHODY Z SYMBOLEM LIŚCIA KLONOWEGO

W okresie próbnym (8 miesięcy po egzaminie) będzie mógł kierować wyłącznie pojazdem samochodowym oznakowanym z tyłu i z przodu nalepką z symbolem liścia klonowego. Na obszarze zabudowanym nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km/h, poza obszarem zabudowanym – 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej – 100 km/h.

3. DODATKOWY KURS

Osoby, które w okresie próbnym popełniły dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, będą musiały odbyć dodatkowy kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

4. ODEBRANIE PRAWA JAZDY

Trzecie wykroczenie lub przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji będzie skutkowało odebraniem prawa jazdy.

Ranking Szkół Jazdy 2014

Ranking Szkół Jazdy 2014

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy państwu przedstawić artykuł z Dziennika Zachodniego, który przedstawia Ranking najlepszych Szkół Nauk Jazdy w województwie śląskim. Nasz Ośrodek został sklasyfikowany na liście jako pierwszy, ze zdawalnością 56,4% , co jest NAJLEPSZYM rezultatem szkół jazd sklasyfikowanych z całego województwa śląskiego!

Aby zobaczyć Ranking Zdawalności za rok 2014 kliknij tutaj.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym zdolnym i wytrwałym kursantom, którzy pomogli nam w uzyskaniu tak wysokiego wyniku zdawalności. Mamy również nadzieję, że w kolejnym 2015 roku znów uda nam się poprawić ten wynik.

Serdecznie zapraszamy przyszłych adeptów do brania udziału w naszych kursach.
http://mikolajczyk.idsl.pl/kursy/

Kierownik Ośrodka wraz z Instruktorami.

Koniec z obowiązkowymi wykładami z teorii

sala_5

Z początkiem 2015 roku w życie wchodzą przepisy, w myśl których kandydat na kierowcę jest zwolniony z obowiązku uczestniczenia w zajęciach teoretycznych podczas szkolenia na prawo jazdy. Wykłady nie są likwidowane – słuchacz sam podejmuje decyzję, czy w zajęciach z teorii chce brać udział, czy nie. Swoją przygodę z uzyskiwaniem prawa jazdy może rozpocząć od egzaminu państwowego w zakresie teorii w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. W takim przypadku cały „wstępny proces” w drodze do uprawnień nie różni się od tego, który obowiązuję obecnie.

Osoba chcącą zdobyć prawo jazdy powinna w pierwszej kolejności uzyskać od lekarza uprawnionego do badania kierowców orzeczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów określonej kategorii prawa jazdy. Następnie z takim orzeczeniem, dokumentem tożsamości i jednym zdjęciem należy udać się do Wydziału Komunikacji w starostwach lub urzędach miasta w celu uzyskania numeru PKK (profil kandydata na kierowcę). Gdy kandydat na kierowcę chce najpierw zdać egzamin państwowy z teorii, z numerem PKK udaje się do WORD w celu umówienia się na termin egzaminu. I już.

Gdy zaliczy go z wynikiem pozytywnym, udaje się do Ośrodka Szkolenia Kierowców, w którym kierownik bądź osoba uprawniona weryfikuje – na podstawie numeru PKK – wynik egzaminu w WORD. Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie, kandydat na kierowcę może rozpocząć szkolenie praktyczne w OSK. Po jego zakończeniu – i zaliczeniu egzaminu wewnętrznego (tylko z praktyki) – udaje się ponownie do WORD, tym razem w celu umówienia się na państwowy egzamin praktyczny.

Z nowym rokiem egzamin teoretyczny będzie wyglądał dokładnie tak, jak dotychczas.  Nie zmieni się także baza pytań egzaminacyjnych.

Dodatkowo, obowiązkowe pozostaje uczestniczenie w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Kandydat na kierowcę ma obowiązek uczestniczenia w takim szkoleniu.

Jeżeli mają państwo pytania prosimy o kontakt. Odpowiemy na każde pytanie. Serdecznie zapraszamy na nasze kursy: Kursy.

Zapraszamy na kurs kategorii AM, A1, A2 oraz A

Zapraszamy do zapisów na kursy kategorii AM, A1, A2 oraz A,
więcej informacji na stronie:
http://mikolajczyk.idsl.pl/kursy/kategoria-a/Afisz_motor

Zakupiliśmy motorower kat. AM (dawniej karta motorowerowa)

Niedawno zakupiliśmy motorower marki JMSTAR, który jest pozwala na prowadzenie kursu kategorii AM (dawniej karta motorowerowa). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych o kontakt pod numerami telefonów: 604096919, 664917934.

Ranking Szkół Jazdy 2013

OSK Mikołajczyk
Przedstawiamy państwu dane na temat zdawalności naszych kursantów. Dane te zostały opublikowane przez portal „bielskobiala.naszemiasto.pl”, dotyczą one zdawalności egzaminów na prawo jazdy kat. B za cały rok 2013 w WORD-zie Bielsko-Biała. W rankingu znalazły się tylko te szkoły, z których co najmniej 100 osób podeszło do egzaminu. Dane w całości zostały przygotowane według podanych wyżej kryteriów przez WORD Bielsko-Biała.

Link do rankingu:
http://bielskobiala.naszemiasto.pl

Nasz Ośrodek został sklasyfikowany na liście jako pierwszy, ze zdawalnością 51,17% , co jest najlepszym rezultatem z ponad stu szkół jazd sklasyfikowanych z rejonu Żywca, Bielska-Białej, Cieszyna, Oświęcimia, Kęt oraz Pszczyny!!!

W zeszłym roku nasza zdawalność wynosiła 45,10%, czyli wzrosła o ponad 6 procent, gdzie kolejne szkoły uzyskiwały zdawalność poniżej 44%. Dziękujemy wszystkim naszym ambitnym i zdolnym kursantom, którzy pomogli nam w osiągnięciu tak wysokiego wyniku.

ranking2013

Zakupiliśmy motocykl Suzuki Gladius SVF650

Niedawno zakupiliśmy motocykl SUZUKI Gladius SVF650, który jest identyczny jak na egzaminie państwowym kategorii A2 oraz kategorii A. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych o kontakt pod numerami telefonów: 604096919, 664917934.
Przypominamy również o prowadzeniu kategorii A1 na motocyklu Suzuki GN125.
P.S. wrażenia z jazdy niezapomniane;)

minimalny wiek rozpoczęcia kursu kat. A1 = 15 lat 9 miesięcy
minimalny wiek rozpoczęcia kursu kat. A2 = 17 lat 9 miesięcy
minimalny wiek rozpoczęcia kursu kat. A = 23 lata 9 miesięcy lub 19 lat i 9 miesięcy wcześniej posiadając 2 lata prawo jazdy kategorii A2

Serdecznie zapraszamy:)